IT/Tech : jabb fldrszt igyekszik meghdtani az iTunes |
jabb fldrszt igyekszik meghdtani az iTunes
2005.10.29. 20:43
jabb fldrszt igyekszik meghdtani az iTunes
Az Apple jabb kontinensen indtotta be iTunes online zeneboltjt. Ausztrliban mr tbb mint egy milli videoklip s zeneszm tlthet le a most indult szolgltats rvn. A zeneszmok 1,69 ausztrl dollrrt (krlbell 260 forint) lesznek elrhetek, a videoklippekrt pedig 3,39 ausztrl dollrt (krlbell 520 forint) kell fizetnik az ausztrl iPodosoknak - ll a cg sajtkzlemnyben. "Az iTunes a legszlesebb helyi s nemzetkzi zenei vlasztkot knlja Ausztrliban" - nyilatkozta Eddy Cue, az iTunes alelnke. A szolgltats gy mr a vilg 21 orszgban van jelen, az iPod lejtszkbl befolyt nyeresg pedig a cg bevteleinek egyharmadt teszi ki. Az ausztrl online zeneboltban a helyi Evermore zenekar s Missy Higgins exkluzv felvtelei is megtallhatak. Az ausztrl hlgyet a szakma a legjobb nekesnnek kiltotta ki a hten. Emellett 25 ezer Podcast ads is "foghat" az iTunes segtsgvel. Nemzetkzi szinten is akadnak klnleges darabok, mint pldul Madonna teljes letmve vagy a U2 s Stevie Wonder jrakiadott virtulis dalgyjtemnye.
Az iTunesnak a kontinensen olyan helyi, leglisan mkd letlts oldalakkal kell felvennie a versenyt, mint a Bigpond Music vagy a Destramusic. Igaz az ausztrl iTunesnak a nagy lemezcgek kzl a Warner Music-al, az Universal Music-al s az EMI-al sikerlt mr megllapodnia, m a Sony BMG mvszeit mg nem tudhatja maga mgtt. "Mr folynak az egyeztetsek a BMG-vel. Remlhetleg nemsokra csatlakozanak zletnkhz" - nyilatkozta Debbie Kruger, az Apple szvivje. A megllapods azrt is fontos lenne az Apple-nek, mert gy az ausztl iTunes-osoknak nem kellene e lemondaniuk a helyi slgerlistkat vezet Shannon Nollrl, illetve az idn legjobban fogy dal eladjrl, Anthoby Callearl sem. |
|