A Microsoft j protokollok integrlsval minden eddiginl nagyobb biztonsg elrsre trekszik, amely azonban gretk szerint nem eredmnyez szrevehet vltozsokat a bngszs menetben.
A szoftvercg fejlesztst vgz munkatrsai a bngsz fejlesztst nyomon kvet naplban
kzltk a legjabb rszleteket. Ebben tbbek kztt megemltik a szoftver hetes verzijban alkalmazni kvnt biztonsgi protokollokat, a HTTPS-kapcsolatok kezelst, valamint a kvetkez genercis opercis rendszer, a Vista hatsait. Az jtsok rvn minden eddiginl nagyobb biztonsgot, s a bngszs knyelmnek megrzst grik, amelyet a szigortsok ellenre is igyekeznek garantlni.
A biztonsgot rint egyik legfontosabb vltozs a
Secure Socket Layer v2 (SSLv2) titkostsi eljrs elhagysa lesz, amelyet utda, az SSLv3, illetve az ezen alapul Transport Layer Security (TLSv1) vlt majd fel. Ez utbbit mr a bngsz jelenlegi, hatos verzijban is hasznlhatjuk, m hasznlatt kzileg kell belltanunk. Az IE7 mr alapesetben ezt hasznlja majd a HTTPS-kapcsolatok biztostsra, ami a szoftvercg szerint nem okoz semmilyen kzvetlen vltozst a bngszsben. Annl inkbb fontosabb ez az zemeltetk szmra, hiszen az weboldalak egy rsze mg nem tmogatja az jabb protokollt. A Microsoft szerint igen kevs ilyen oldal ltezik, m kisebb vltoztatsok is okoztak mr problmkat. Igaz, a legtbb esetben a belltsok egyszer mdostsval egyttmkdsre brhatjuk oldalunkat.

A bngszs kzben tapasztalhat vltozs a HTTPS-kapcsolatnl eddig hasznlt dialgus ablaknl lesz lthat. Az IE7 ugyanis ngy esetben is megtagadja az oldal betltst: a) a szksges engedlyben (certificate) nem egyezik a hoszt neve, b) az engedlyt egy nem megbzhat root lltotta ki, c) az engedly lejrt, illetve d) az engedlyt visszavontk. A korbbi vegyes tartalomra figyelmeztet ablak helyett pedig a bngsz megjelenti a biztonsgosnak tlt tartalmakat, mg a tbbit a fels informcis csk rvn engedlyezhetjk.
A bngsz jtsaihoz jrul majd a Windows Vista kibvlt eszkztra, amely az eddiginl tbb titkostsi algoritmust, s egyb fejlesztseket hoz majd. Addig is nekilthatunk tesztelni a vltoztatsokat, mr amennyiben birtokunkban van a Vista Beta 2 s az ahhoz mellkelt legjabb Explorer.