A neves hannoveri szmtstechnikai, informatikai s szrakoztat elektronikai killts szervezi knytelenek tudomsul venni, hogy jvre jabb nagy vllalat marad tvol a rendezvnytl.
Napjainkban a szmtstechnikai s informatikai killtsok szervezinek azzal a problmval kell szembe nznik, hogy egyre tbb cg mondja le a rszvtelt ezeken a rendezvnyeken. Nincs ez msknt a CeBIT esetben sem. Az okok igen sokrtek, de fknt a killtsi kltsgekben keresend, hiszen egy nvs megjelens, standokkal, kivettkkel, a kiutaztatott szakemberekkel nem kt, hanem tbb ezer vagy milli eurba kerl.
A 2006-os
CeBIT szervezi egy jabb nagy cgrl knytelenek lemondani. A Sony ugyanis bejelentette, hogy nem akarja kpviseltetni magt a jv vi killtson. Az indok: a szrakoztat elektronikai termkekhez kpest "tl technikai" jellegnek tartjk a rendezvnyt.
A cgek tbbsgt azonban mgsem az r tartja vissza a megjelenstl, sokkal inkbb kt msik ok. Az egyik, hogy a legtbb rendezvny - tisztelet a kivtelnek - mr affle dzsemboriv alakult t, ahol mindennaposs vlt a klnbz prospektusokkal tmtt nejlonzacskkkal rohangsz tizenvesek ltvnya, msrszt pont emiatt eltnt vagy kezd eltnni a killtsok szakmai jellege. A nagyvllalatok tbbsge ppen ezrt inkbb mr csak a kizrlag szakmai rendezvnyeken (pldul Intel Fejleszti Frum - IDF stb.) kpviselteti magt.
"Be kellett ltnunk, hogy a CeBIT mr nem a megfelel killtsi- s reklmplatform a szmunkra. A termkeknek napjainkban olyannyira rvid lett az "lettartama", hogy nem engedhetjk meg magunknak, hogy egy j termk piacra dobsval a CeBIT-ig vrjunk. Abszurdum, de igaz: gyakorlatilag mr hrom havonta jelennek meg j termkek, mindez azt jelenten, hogy a CeBIT akkor lenne megfelel, ha hat hetente lenne" - nyilatkozta Manfred Gerdes, a
Sony Nmetorszg vezetje.
Szakrtk szerint ez csak az egyik indoka a tvolmaradsnak. A msik sokkal inkbb a Sony j elnke, Howard Stringer ltal ngy httel ezeltt kihirdetett takarkossgi programban keresend. Ennek keretben
leptsek vrhatk az sszes Sony kirendeltsgen s a
megtakartsi tervekbe nem fr bele egy kltsges CeBIT-tra.