gy tnik, hogy a vilg jelenlegi egyetlen szuperhatalmban nem nzik j szemmel az Internet Explorer trvesztst s az alternatv internetes bngszk fokozatos hdtst.

Erre lehet kvetkeztetni abbl a felhvsbl, ami megdbbentette az internetezk egy rszt s amely az egyik amerikai nkormnyzati weboldalon olvashat nhny napja. New York llam Tompkins megyjnek
hivatalos portlja a biztonsgos internetezsre igyekszik felhvni az oldalra ltogatk, illetve a kerleti hivatalok munkatrsainak a figyelmt. A biztonsgos szrfls az oldal zemelteti szerint napjainkban
csak s egyedl a Microsoft Internet Explorerrel lehetsges.
Ennek fnyben mindenkinek felhvjk a figyelmt arra, hogy mg vletlenl se jusson eszbe senkinek alternatv bngszket hasznlni, legyen sz akr a
Firefoxrl, az
Operrl vagy a
Netscaperl, mivel utbbiak tele vannak biztonsgi hibkkal. Arrl azonban hallgatnak az zemeltetk, hogy ezeket a biztonsgi hibkat mr gyakorlatilag teljes egszben kijavtottk a szoftvereket fejleszt szakemberek.
A weboldal fenntarti ugyanakkor arra is felhvjk a figyelmet, hogy a felhasznlk mg vletlenl se vltoztassanak az Internet Explorer alapbelltsain, mert csak gy lehet a vilghln val szrfls valban biztonsgos. Arrl persze szintn szemrmesen hallgatnak a felhvst kzztevk, hogy az Internet Explorert sem rt, st, mondhatni ktelez frissteni, s hogy a Microsoft bngszjben is szmtalan biztonsgi hiba fordul el.
Nem csodlkozhatunk teht azon, hogy hasonlan a Topkins kerleti hivatalos portlhoz szmos internetes oldalon a tmogatott bngszk kztt mg mindig egyedl csak az Internet Explorer van felsorolva, a Firefox, a Netscape s az Opera pedig szinte affle tiltlistn van.