|
eDonkey - vge a dalnak?
2005.10.03. 15:59
eDonkey - vge a dalnak?
"Nem vagyok anarchista, ezrt bedobom a trlkzt" - nyilatkozta az amerikai kpviselhz igazsggyi bizottsga ltal tartott meghallgatson Sam Yagan, az eDonkey-t s az Overnetet fejleszt MetaMachine cg vezetje. A vllalat a mlt hnapban kapta kzhez a RIAA fenyeget hangvtel levelt, amelyben a szervezet az eDonkey-hez fzd kapcsolatnak megszaktsra szltotta fel. Yagan a bizottsg eltt elmondta, hogy amint megktttk az Amerikai Zeneipari Szvetsggel a megllapodst, az eDonkey talakul s zrt rendszerknt mkdik majd tovbb. Ennek rszleteirl azonban tbbet nem volt hajland elrulni a szakember. A MetaMachine vezetje azzal indokolta a dntst, hogy nincs kedve belemenni egy olyan perbe, amelynek ktes a vgkimenetele s amelyre akr az egsz cg is rmehet.

Yagan elmondta azt is, hogy szerinte a fjlcserl rendszerek elleni egsz kampny hibs, mivel nem tmad minden P2P-hlzatot, csak azokat, amelyeknek az Egyeslt llamokban van a szkhelye. A bizottsgban helyet foglal szentorok ekzben a hatsgok s a szerzi jogi szervezetek mg kemnyebb fellpst srgettk. Az egyik szentorn szablyosan kvetelte, hogy az amerikai igazsggyi minisztrium indtson boszorknyldzst a fjlcserl rendszerek s az azokat zemeltet magnszemlyek s cgek ellen. Ezt a kvetelst azonban a minisztrium kpviseli visszautastottk. A Futurezone szerint egybknt jelenleg az eDonkey a legnpszerbb P2P-kliens Eurpban s a vilg ms rgiiban is. |
|