IT/Tech : 33 millird dollrt fektet chipgyrtsba a Samsung |
33 millird dollrt fektet chipgyrtsba a Samsung
2005.09.30. 13:46
33 millird dollrt fektet chipgyrtsba a Samsung
|
A dl-koreai elektronikai konszern a hatalmas sszeget a kvetkez ht esztendben fekteti be a flvezetgyrtsba. A beruhzsok rszt kpezi nyolc j zem felptse is Dl-Koreban.
A vllalat indoklsa szerint azrt van szksg a 33 millird dollros fejlesztsekre, mert fel akarnak kszlni az elssorban a memriapiacon jelentkez egyre nvekv ignyekre. A Samsung elemzi 2012-ig a memriapiacon ngyszeres forgalomnvekedsre szmtanak, a jelenlegi 17,5 millird dollros forgalom 2012-re 60 millird dollrra nhet. A ht esztends idszakot fellel beruhzsi s fejlesztsi terv egyik, ha nem a legfontosabb rszt a nyolc j dl-koreai zem s egy j fejlesztsi s kutatkzpont ltrehozsa teszi ki.
Az j gyrtsorokat magukban foglal ht zemet a tervek szerint a Samsung Hwaseong-ban tallhat jelenlegi gyrnak tszomszdsgban ptik majd fel. "2012-re, mire vget rnek a beruhzsok, a Samsung rendelkezik majd a vilg legnagyobb chipgyrt zemkomplexumval. A Kiheung-Hwaseong zem lesz a vilg legnagyobb ilyen ltestmnye" - ll a vllalat sajtkzlemnyben.
Az els zem ptst mr el is kezdte a dl-koreai cg, az vrhatan jvre fog elkszlni. Amennyiben minden az eredeti tervek szerint halad s nem jn kzbe semmi, gy a termels 2006-ban mr meg is indulhat. A Samsung vezeti ugyanakkor nem zrtk ki annak a lehetsgt sem, hogy a trsasg tovbbi chipgyrt zemeket fog ltrehozni a vilg ms orszgaiban is. Mint azt Hwang Chang-gyu, a Samsung flvezetgyrt rszlegnek vezetje elmondta, mr vizsgljk annak a lehetsgt, hogy a konszern akr a kzeljvben megkezdje egy vagy tbb amerikai gyr felptst. |
|