A szoftvercg tjra indtotta j szolgltatst, amely a vetlytrsakhoz hasonlan fizetett hirdetsekkel szolglja a reklmozk rdekeit. jabb esly ez az MSN Search fellendtsre, amely egyelre nem tl npszer.
A Microsoft
kzlemnye a franciaorszgi s szingapri adCenter megnyitsrl szmol be. A kt j kzpontot Juszuf Mehdi, az MSN Information Services & Merchant Platform vezetje nyitotta meg, mgpedig a New Yorkban msodik alkalommal megrendezett
Advertising Week 2005-n. Az adCenter nem ms, mint a vllalat j szolgltatsa, amely a keresmarketing piacn igyekszik felvenni a versenyt a konkurencival. Ez elssorban a hirdetk s a szoftvercg szmra hasznos, a potencilis vsrlkkal kapcsolatos visszajelzsekkel, illetve a clkznsg felmrsvel.

"Az adCenter nagyobb rugalmassgot s hatkonyabb irnytst biztost a fizetett hirdetsek tern, mivel rszletes informcikkal lt el bennnket azon felhasznlkrl, akik az MSN szolgltatst veszik ignybe" - jelentette ki Stuart Larkins, a Search for Performics alelnke, amely cg rszt vett az elzetes tesztelsekben. Most az franciaorszgi s a szingapri rszleg kezdte meg mkdst, mg az Egyeslt llamokban oktberben indul a tesztels. A kzlemny szerint a
szolgltats a kzeljvben egyfajta belltsi kzpontt fejldik majd, amelynek segtsgvel a hirdetk sszehangolhatjk az egyes reklmtevkenysgeket.
A Microsoftnak nem lesz knny dolga, hiszen ezen a terleten a Google
AdWords, illetve a Yahoo
Overture szmt nagy jtkosnak. A keresmarketing elismertsge a tengerentlon igencsak megntt, amihez szorosan kapcsoldik a kt vezet internetes keres prharca. Igyekeznek is megragadni a knlkoz lehetsget, hogy ezen a viszonylag j piacon j pozcihoz jussanak. Az rdekelt vllalatok szintn egyre jobban felismerik ennek elnyeit. Mi magyarok ezen a tren is le vagyunk maradva - ezen prblnak vltoztatni a hazai honlapok (
keresomarketing.net,
keresomarketing.fpn.hu), akik szerint a piac itthoni kibontakozsa csak id krdse.
A napokban
szmoltunk be arrl, hogy az MSN keres indulsa ta gyengn teljest, s eddig nem vltotta be a vllalat remnyeit. A Keynote Systems ltal ksztett felmrsbl radsul az derlt ki, hogy rvid idn bell 17-rl 27 szzalkra ntt az MSN-nel elgedetlen felhasznlk szma. Szksg is van teht az j szolgltatsra, br vsrlk nlkl nehz lesz felfuttatni azt.